Ужгород

Описувати місто Ужгород можна багато разів, але краще його відвідати, що Вам і рекомендуємо. Це не тому, що нема про що писати, а якраз тому, що його слід відчути безпосередньо на місці.

Туристично інформаційний центр “Турінформ Закарпаття” рекомендує Вам обрати місто Ужгород для відпочинку. Саме тут Ви зможете побачити як живе старе місто молодих людей.

Ужгород, обласний центр та найбільше місто Закарпаття, що розташований на річці Уж, то ж є лівобережна та правобережна (стара) частина міста. За даними перепису населення, в Ужгороді проживає 115 тисяч жителів.

Ужгород на сьогодні це:

 • Один з найважливіших населених пунктів краю, що має тисячолітню історію, це політичний та адміністративний, діловий, освітній, науковий, культурно – мистецький центр Закарпаття.
 • Одне з найбільш привабливих для туристів міст Західної України, десятки пам’яток культури, історії національного та місцевого значення.
 • Десятки сучасних готелів, закладів харчування, де комфортна атмосфера для туристів та гостей міста.
 • Місто подій, адже тут, проводяться унікальні культурно-мистецькі події, фестивалі у різні пори року.
 • Місто публічних міні скульптур. За яким Ужгород вже сьогодні впізнають.

Як доїхати в Ужгород?

Найзручніше в Ужгород доїхати автомобілем, адже місто розташоване на автомобільній дорозі міжнародного значення М 06 Київ – Чоп. Відстань до Києва 800 км.

Поїздом, пряме залізничне сполучення з обласних центрів України: Львів, Вінниця, Київ, Одеса, Полтава, Суми та інші міст.

Якщо Ви прямуєте з різних областей України, найзручніше їхати через Львівську область, адже вокзали міста Львів приймають значно більше поїздів, а також у місті працює аеропорт Львів.

Якщо Ви прямуєте в Ужгород з Словаччини чи Угорщини, то найкраще сполучення через міста Кошице та Будапешт, через станцію Чоп. Це може бути, як залізничне сполучення, так і регулярні щоденні автобусні рейси.

Що цікаво, в околиці міста Ужгород проходить кордон зі Словаччиною (КПП Вишнє Немецке – 2 км, КПП Малі Селменці – 15 км), відстань до кордону з Угорщиною, КПП Загонь – 25 км. То ж місто завжди обирають для відвідування туристи, що слідують транзитом у Європу, чи з Європи.

Транспортне сполучення в Ужгороді

По території міста Ви зможете пересуватись громадським транспортом, маршрути якого охоплюють усі основні місця міста. Вартість проїзду складає 5 грн.

З території залізничного чи автовокзалу в центр міста їде автобус №5. Але зверніть увагу, місто не є великим за розміром, то ж якщо у Вас є час, то за 30 хв Ви пішки можете дійти до центру міста.

Також, Ви можете користуватись послугами служб таксі Ужгород.

Що побачити в старому центрі місті Ужгород? Улюблене питання гостей міста.

Основні пам’ятки Ужгорода

Парки та сквери міста Ужгород

 • Альпінарій
 • Парк Лаудона
 • Боздошський парк
 • Парк Підзамковий
 • Ботанічний сад УжНУ
 • Малий Галагов
 • Святої Тетяни

Дозвілля в місті Ужгород

 • Кінотеатри.
 • Театри. В Ужгороді розташований драматичний та ляльковий театр.
 • Галереї та художні салони.
 • Спорт. На території міста працюють фітнес зали, секції з найбільш популярних видів спорту: плавання, футбол, гімнастика, баскетбол, петанк.

Освіта в Ужгороді. Найвідомішими та найпопулярнішими освітніми закладами міста Ужгород є Ужгородський Національний Університет (20 факультетів) та Закарпатська академія мистецтв, також працюють інші заклади з професійної та технічної підготовки фахівців.

Діловим людям Ужгород є надзвичайно зручним. Саме тому, тут щорічно проводять сотні заходів, конференції, семінари, тренінги чи просто зустрічі між партнерами. Тут можна не лише ефективно попрацювати, але й культурно та пізнавально провести час, що зробить ваше перебування кращим, а Ви зможете комфортніше запланувати відпочинок в Ужгороді та поєднати відрядження з пізнанням культури.

Харчування в Ужгороді. До послуг туристів чисельні ресторани, кав’ярні та кондитерські, пивні ПАБи та винні підвали. Жителі Ужгорода дуже добре знають звідки походить їх їжа. Адже в місті багато ринків, де продають свою свіжу продукцію фермери та жителі навколишніх сіл. Як і культура, кухня Ужгорода, це палітра страв з різноманітними смаками сусідніх країн. Домінуючими звісно є страви закарпатської, української та угорської кухні, але слід відзначити й окремі страви чеської, німецької, румунської кухні. Звісно є й страви сучасної європейської кухні, екзотичної азійської. Плануючи відпочинок в Ужгороді та околицях, у Вас є чудова нагода скласти перелік закладів за типом кухні, місцем розташування, специфічністю чи оригінальністю. До ваших послуг ресторани Ужгорода.

Фестивалі Ужгорода. Культура Закарпаття надзвичайно унікальна та різноманітна, а Ужгород є її центром, де щотижня проводиться різноманітні заходи – виставки, концерти, вистави та звісно фестивалі. Любителів історії та культури приваблюють архітектурні пам’ятники старовини міста Ужгород та околиць відкриті до туристів та гостей краю. Туристи та гості міста Ужгород, мають змогу ознайомитись з переліком культурних подій на сайті: Анонси.

Традиційно на фестивалях, святкуваннях на сценах виступають співочі та танцювальні колективи українців (та етнічних груп гуцулів, бойків, лемків), угорців, словаків, євреїв, румунів, ромів та інших культур та народів, що компактно сторіччями проживають у місті, адже музика, спів та танці – це один з символів жителів нашого краю.

Відпочинок з дітьми. Плануючи відпочинок в Ужгороді, обов’язково беріть з собою дітей, що б провести час разом з родиною. Адже, тут для них знайдуться цікаві програми з організації дозвілля та відпочинку, під час майстер-класів, ярмарків, секціях та гуртках, як в центрах дозвілля так і на природі, де вільний час можна проводити цілий рік. У теплу пору року, можна відвідати басейни в Ужгороді та околицях.

Лікування та оздоровлення. Місто Ужгород та його околиці вже багато років приваблює тих, хто обирає відпочинок в Закарпатті та оздоровлення, адже наявні рекреаційні, санаторно-курортні заклади, банні традиції працюють вже давно та завоювали довіру серед жителів країни. Ужгородщина має право себе називати територією, яку обирають для відпочинку та оздоровлення, адже кожному гостю тут можуть запропонувати найбільш прийнятні варіанти для душі та тіла.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *